Hollanda ve Belçika Ligi Birleşebilir!

hollanda belçika

Hollanda ve Belçika birinci ligleri birleşip cezbedici bir sınır ötesi bir lig oluşturmayı planlıyorlar. Avrupa’nın en büyük 5 liginin egemenliğinin önüne geçmek ve izlenebilir gerçek bir ligi ortaya çıkarmak isteniyor.

Yeni Lig Nasıl Olur?

Belçika ile Hollanda arasındaki görüşmeler ön safhadayken, ülkelerin temsilcileri tarafından yeni bir rekabetin ortaya çıkabileceği anlaşılmaktadır. Her iki ülkenin de kendi iç yarışmalarının gücünü artırmaya çalıştıkları bir düşünce var.

Herhangi bir yeni ligin, taraftarların muhalefetiyle büyük bir meydan okuma olacağı ve daha küçük kulüplerin artık üst bölümde yer almayacaklarından korkan bireysel kulüpler tarafından oylanması gerekecektir. Ancak yeni bir lig, yerel ve uluslararası yayın haklarında önemli miktarda ekstra nakit yaratmayı, daha yüksek bir futbol standardı sağlamayı ve ülkelerde Belçika ve Hollanda’dan daha iyi futbol kalitesi olması beklenecektir. Bu arada Dünya Kupasında yarı finallere çıkan Belçika takımının sadece bir üyesi Belçika kulübünde oynuyordu.

Hollanda’nın en büyük ligi olan Eredivisie şu anda yerel futbolu geliştirmek için tasarlanan bir paketi tartışıyor. Yeni bir Benelüks ligi seçenekler arasında. Kulüpler kabul ederse, Belçika futbol federasyonuyla resmi görüşmeler gelecek yıl başlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir